Javascript verkar inte vara påslaget? - Vissa delar av RC SYD:s webbplats fungerar inte optimalt utan javascript, kontrollera din webbläsares inställningar.
Gå direkt till textinnehållet

Kontakt

Styrgruppen

Registerhållare

Gabriel Westman, specialistläkare, docent, Verksamhetsområde Infektionssjukdomar, Akademiska sjukhuset
gabriel.westman@medsci.uu.se

Övriga styrgruppsmedlemmar

Per Arneborn, biträdande registerhållare
per.arneborn@regionorebrolan.se

Lars Olaison, endokardit
lars.olaison@infect.gu.se

Martin Glimåker, meningit
martin.glimaker@karolinska.se

Jesper Svefors, svår sepsis/septisk chock
jesper.svefors@rjl.se

Staffan Tevell, ledinfektioner
staffan.tevell@liv.se

Simon Athlin, pneumoni
simon.athlin@regionorebrolan.se

Anna Grahn, kontaktperson i Svenska Infektionsläkarföreningens styrelse
anna.m.grahn@vgregion.se

Maria Sjöberg,  omvårdnadsfrågor
maria.sjoberg@regionorebrolan.se

Jessica Hjalmarsson, omvårdnadsfrågor
jessica.hjalmarsson@regionostergotland.se

Stina Lannemyr, omvårdnadsfrågor, PROM (Patient Reported Outcome Measures/patientrapporterade utfallsmått) med mera
stina.lannemyr@regionostergotland.se

Sofie Nilsson, omvårdnadsfrågor, PROM med mera
sofie.nilsson10@hotmail.se

Anna Johansson, sekreterare
anna.johansson7@regionorebrolan.se

Eva-Marie Olsson, sekreterare
eva-marie.olsson2@regionorebrolan.se

    Kontakta oss